Turistické trasy

 

Okolie Liptovskej Tepličky poskytuje možnosti nielen pre šport, ale aj pre turistiku, rekreáciu a oddych. Najznámejšie turistické trasy, ktoré sú vyznačené i na turistických mapách, vedú z obce údoliami Čierneho Váhu a Ždiarskeho potoka na hlavný hrebeň kráľovohoľských Nízkych Tatier, a teda aj na vrch známej Kráľovej hole.

 

Zelená značka vedie popri Čiernom Váhu a neskôr potoku Malý Brunov cez Záturňu a Lapinovú až na Kráľovu hoľu. Neznačenou lesnou cestou (odbočkou zo zelenej turistickej značky) môžete vystúpiť popri Čiernom Váhu až k jeho prameňu.

 

Modrá značka vedie krásnym údolím Ždiarskeho potoka okolo horárne Staníkovo, popod rozsiahle pasienky zvané Budnárka, až na hrebeň Nízkych Tatier do sedla na západ od Andrejcovej. Odtiaľ môžete pokračovať po hrebeni Nízkych Tatier, cestou hrdinov SNP, východným smerom na Kráľovu hoľu alebo na západ cez Veľkú Vápenicu do sedla Čertovica, prípadne môžete zostúpiť niektorou z odbočiek do Heľpy, Pohorelej alebo aj inam.

 

Obecný úrad pripravuje v spolupráci s Horskou službou Nízkych Tatier v Jasnej niekoľko nových turistických chodníkov pre ďalší rozvoj turistiky a športovo-rekreačné účely. Jedným z už zrealizovaných chodníkov je žltá turistická značka, ktorá vedie po lúkach Doštianky, Smrečín, Panskej hole a napokon zostupuje okrajom Budnárky do Ždiarskej doliny, kde sa povyše Staníkova pripája na modrú turistickú značku.

Náročnejší turisti môžu využiť na vysokohorskú turistiku nielen hrebene Nízkych Tatier, ale aj na severnej strane ležiace Vysoké Tatry. Navrhnuté sú už aj trasy pre cykloturistiku.

Špecifický krasový terén v okolí Liptovskej Tepličky je tvorený ponormi, vyvieračkami, ponornými jaskyňami a jaskyňami, ktoré vznikli v tektonických puklinách. Jaskyne však nie sú verejnosti prístupné a v záujme bezpečnosti apelujeme na turistov, aby rešpektovali obmedzenia, neschádzali z turistických chodníkov a vyhýbali sa týmto prírodným rizikám.

Turistické trasy

Šport

Náučný chodník

FACEBOOK

LIPTOVSKÁ TEPLIČKA NA MAPE

 

Obec Liptovská Teplička sa nachádza v Prešovskom kraji, na severnom úpätí Nízkych Tatier,

s nadmorskou výškou 920 m n. m. v strede obce.

 

 

KONTAKT

 

Ul. Štefana Garaja 398/16

059 40 Liptovská Teplička

 

O OBCI    |    PODUJATIA    |     TURISTIKA     |     ZAUJÍMAVOSTI     |     UBYTOVANIE     |     KONTAKT

Tento projekt je spolufinancovaný

Európskou úniou z Európskeho fondu

regionálneho rozvoja.

Investícia do vašej budúcnosti.

Všetky práva vyhradené © 2013 Liptovská Teplička